Napustila nas je naša Teodora Vigato

Otišla je vječno mlada, mlađa, najmlađa, najzaigranija, najzaljubljenija, najsuvremenija, najnajnija lutkologinja Teodora Vigato (1953.-2024.)

Odlazak Teodore veliki je gubitak za zadarsku i hrvatsku kulturnu i znanstvenu javnost i lutkarstvo u Hrvatskoj.

Teodora Vigato rođena je 1953. u Zadru gdje je završila Gimnaziju, a na Filozofskom fakultetu u Zadru diplomirala je studij Hrvatski jezik i književnost i Pedagogiju.

Na Odjelu za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru predavala je Lutkarstvo, Scensku kulturu, kolegije iz Starije hrvatske književnosti i vodila Dramske radionice. Objavila je četiri znanstvene knjige iz povijesti hrvatskog i zadarskog lutkarstva, a jedna je od rijetkih teatrologa koja u svojim knjigama i radovima govori o teoriji lutkarstva.

Bila je članica žirija na 27. Susretu lutkara i lutkarskih kazališta Hrvatske (SLUK) 2019., a za 28. SLUK 2021. bila je izbornica.

Posljednji ispraćaj bit će sutra 14.8. na Silbi s dolaskom trajekta u 13 sati.