6. Dionizijev festival 20. – 27. ožujka 2013.

Ovogodišnji DIONIZIJEV FESTIVAL – Međunarodni susret kazališnih i lutkarskih akademija u organizaciji Kazališnog odsjeka Umjetničke akademije u Osijeku – održat će se u Đakovu i Osijeku od 20. do 27. ožujka.

Počinje uoči Svjetskoga dana lutkarstva a završava na Međunarodni dan kazališta. Tema ovogodišnjeg festivala je „Gestom do igre“. U lutkarskom dijelu festivala (Osijek, 25.-27.3.) predstavit će se Akademija izvedbenih umjetnosti iz Bratislave (Slovačka), Fakultet za kazalište i televiziju iz Cluja (Rumunjska) i, prvi put ove godine, Lutkarski odsjek u Białystoku Kazališne akademije iz Varšave. Radionice će držati Andrej Pachinger, Pavol Uher, Kata Kisó Palocsay, Tomek Graczyk i Wiesław Czołpiński.

Više informacija na www.uaos.hr.