Nova premijera Zagrebačkog kazališta lutaka – Tri praščića

Premijera je u petak, 10. 09. u 19:00 sati

Jedna od temeljnih potreba svakog djeteta je sigurnost. Dok su maleni, roditelji ih štite od opasnosti vanjskog svijeta brigom i ljubavlju unutar svoja četiri zida. Ali što kada djeca odrastu i dođe vrijeme da stvore vlastiti dom? Nisu sva djeca ista kao ni ljudi koji će postati, ali svi trebamo prevladati svoje mane i stvoriti radne navike kako bismo uspješno odrasli i štitili nove naraštaje. Jedna od basni koja to vrlo točno uči jest ona o tri praščića. Priča je poznata. Majka u svijet šalje svoja tri sina, oni grade kuće u skladu sa svojim karakterom i navikama. Tu je, naravno, i strašni vuk kao paradigma svih opasnosti, a basna će pokazati da se površnost, lijenost i zaigranost u svijetu odraslih skupo plaćaju.

Tekst: Ana Tonković Dolenčić
Režija: Leo Katunarić
Kreacija lutaka: Ana Sekulić
Scenografija: David Peroš Bonnot