Obilježavanje Svjetskog dana lutkarstva u Bjelovaru

Centralna proslava započela je predstavom 𝐊𝐫𝐚𝐥𝐣 𝐥𝐚𝐯𝐨𝐯𝐚 studenata 3. godine preddiplomskog studija glume i lutkarstva Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, pod mentorstvom izv. prof. Hrvoja Seršića i doc.art. Veronike Hardy Činčurak.

Nastavljamo predstavom 𝐂𝐢𝐫𝐤𝐮𝐬 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐮𝐬 studenata 3. godine preddiplomskog studija glume i lutkarstva Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, pod mentorstvom doc.art. Nenada Pavlovića.

Obilježavanje Svjetskog dana lutkarstva u Bjelovaru završavamo premijerom našeg predivnog domaćina Bjelovarskog kazališta uz najveću zahvalu našoj Maji Fabičević. 𝐏𝐞ć𝐚 𝐢 𝐯𝐮𝐤 premijerna je predstava Bjelovarskog kazališta, grupe Lutkar/ići, u suradnji s Glazbenom školom Vatroslava Lisinskog Bjelovar.

Predstavnici Hrvatskog centra UNIMA i Hrvatskog centra ASSITEJ obilježili su Svjetski dan lutkarstva 21.3. i Svjetski dan kazališta za djecu i mlade 20.3. te su tom prilikom posjetili i Ured Grada Bjelovara Bjelovara i prisustvovali sastanku sa zamjenikom gradonačelnika Grada Bjelovara Igorom Brajdićem, pročelnicom za kulturu Jasnom Grgić Škaurin, te voditeljicom Bjelovarskog kazališta Majom Margaretom Fabičević.