SVJETSKI DAN LUTKARSTVA – 21. ožujka

Hrvatski centar UNIMA ove će godine slaviti SVJETSKI DAN LUTKARSTVA u Zadru, 20. i 21. ožujka 2014.

Zajednička je proslava organizirana s Hrvatskim centrom Assitej koji 20. ožujka slavi Svjetski dan kazališta za djecu i mlade. U programu će sudjelovati predstavnici kazališta za djecu i mlade i lutkarskih kazališta koja su članovi Hrvatskog centra UNIMA i Hrvatskog centra ASSITEJ.

Na Svjetski dan lutkarstva sva će lutkarska kazališta prije početka svake predstave pročitati međunarodnu i hrvatsku poruku. Hrvatsku je poruku ove godine napisao Abdulah Seferović, dugogodišnji novinar i estetičar lutkarstva iz Zadra, a međunarodnu argentinski maestro Eduarda Di Mauro. Kazalište TEMPO de Guanare i Latinoamerički lutkarski institut njegova su djela koja mogu poslužiti kao primjer lutkarima svijeta.