Festival hrvatske drame za djecu “Mali Marulić”

Mjesto održavanja: Split
Vrijeme održavanja: svake godine
Organizator: Gradsko kazalište lutaka Split
Adresa: Tončićeva 1, 21000 Split
Telefaks: +385 21 39 47 14
E-mail: info@gkl-split.hr, gradsko-kazaliste-lutaka@gkl-split.hr
Web stranica: www.gkl-split.hr

U sklopu obilježavanja Marulićeva stvaralaštva koje se svake godine odvija u Splitu, a čine ga književna predavanja i predstavljanja te Festival drame za odrasle, od 2008. godine održava se i Festival hrvatske drame za djecu „Mali Marulić“.

Potreba za utemeljenjem ovakvog festivala proizašla je iz problema s kojim se susreću sva kazališta za djecu u Hrvatskoj, a taj je pronalaženje tekstova za uprizorenje, osobito domaćih autora. Temeljna odrednica festivala je uvjet prijave – domaći tekstualni izvornik.

Na kraju svakog festivala raspisuje se Natječaj za najbolji tekst, a dobitnici nagrada proglašavaju se na otvorenju. Nagrade su novčane, a GKL Split se obvezuje postaviti jedan od nagrađenih tekstova.