60. Međunarodni dječji festival u Šibeniku

60. Međunarodni dječji festival u Šibeniku od 20. lipnja do 4. srpnja

13 predstava u 15 dana Festivala i još mnogo zanimljivog i veselog sadržaja.

USPAVANKA ZA MIŠIĆA – Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

TI I JA, MALI MEDO – Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb

TONKA BONTONKA –  Gradsko kazalište – Scena „Gorica“, Velika Gorica

SAM NA SVIJETU – Dječje kazalište Dubrava, Zagreb

CRVENKAPICA –  Gradsko kazalište mladih Split

SMJEHULJICA I MRGUD –  Koprodukcija Kazalište Prijatelj, Zagreb, i Gradsko kazalište Požega

VUKA SE NE BOJIM JA –  Kazališna Družina Pinklec, Čakovec

BIBI I BUBI –  Umjetnička organizacija Kerekesh Teatar, Varaždin

ČUDESNE STRANICE MALE DANICE -Teatar Poco Loco, Zagreb

BIO JEDNOM JEDAN… –  Kazalište lutaka Zadar

SRETNA KUĆICA –  Gradsko kazalište lutaka Rijeka

BAJKA O BAKI MOKOŠ – Kazalište Marina Držića, Dubrovnik

PRIČE IZ DAVNINE – Koprodukcija Gradskog kazališta Trešnja, Zagreb, i Gradskog kazališta Marina Držića, Dubrovnik

“Festival je prvi put održan 1958. godine, kao realizacija inicijative i angažmana nekolicine zaljubljenika u umjetnost za djecu, ali se ubrzo prometnuo u veliki i složeni festivalski mehanizam od međunarodnog značaja. Utemeljena na tri nerazdružive komponente: djetetu, festivalskim zbivanjima i gradu, ta je multimedijalna kulturna manifestacija svojevrsna smotra onog najboljeg u stvaralaštvu za djecu i dječjeg stvaralaštva. Temeljno kulturološko i pedagoško opravdanje Festivala je unaprjeđivanje estetskog odgoja djece i mladeži i razvijanje svih umjetničkih oblika dječje kreativnosti. Zahvaljujući toj stvaralačkoj dimenziji, uz onu prikazivačku, Festival inicira i potiče mnoge ideje u različitim oblicima umjetnosti za djecu i dječjeg stvaralaštva: dramskom, lutkarskom, glazbeno-scenskom, filmskom, literarnom i likovnom. To Festival ostvaruje njegujući tri osnovna sadržaja: održavanje godišnje smotre odabranih ansambala iz Hrvatske i inozemstva (stvaralaštvo za djecu), radionički program, kao oblik neposrednog uključivanja djece u stvaralački čin (dječje stvaralaštvo i edukativni trening), i organiziranje simpozija na temu umjetničke kreativnosti i estetskog odgoja djece (stručno-znanstveni aspekt).”

Više na: https://www.mdf-sibenik.com/