Svjetski dan lutkarstva u Rovinju

Svjetski dan lutkarstva obilježen je u Rovinju sa našim domaćinom, Pučkim otvorenim učilištem Grada Rovinja.

Uz dvije izložbe, svečani sastanak Upravnog odbora Hrvatskog centra UNIMA, i čitanje poruka našeg divnog književnika Zlatka Krilića, Svjetski dan obilježila je i premijera lutkarske predstave “BATANA – Fantastična zgoda dječaka i broda”

Izložba lutaka studenata Odsjeka za kreativne tehnologije Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku.
Izložba lutaka Rije Trdin Izv.prof.ArtD.: “Lutke izvan teksta”, Odsjek za kreativne tehnologije na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

PREMIJERA LUTKARSKE PREDSTAVE: “BATANA – Fantastična zgoda dječaka i broda”

Batana – Fantastična zgoda dječaka i broda lutkarska je predstava za djecu koja na šaljiv i razigran način u fokus stavlja odnos prema tradiciji rovinjskog kraja, istražujući njenu važnost kroz oči dječaka koji mašta o nepoznatim krajevima i uzbudljivim avanturama, ne sluteći da će spoznaja koju će na svojim putovanjima pronaći biti upravo ona o vrijednosti vlastitog doma, sigurnosti, povijesti i baštine.

Produkcija: Pučko otvoreno učilište Grada Rovinj-Rovigno
Autor teksta i dramaturgija: Nina Pavlović